آیا فروشگاه های زنجیره ای شهروند در سراشیبی سقوط قرار دارد …؟!

آیا فروشگاه های زنجیره ای شهروند در سراشیبی سقوط قرار دارد …؟!

  • یادداشتی از دکتر سیدجواد موسوی

  • مدیرعامل گروه مشاوران توسعه بازار آوید

صنعت خرده فروشی کشور دچار تحولات گسترده ای در راستای افزایش بهره وری و کارایی شده است. عواملی از قبیل تنوع کالا، تخفیف در قیمت ها، دسترسی به مراکز خرید، راحتی در خرید و در نهایت ایجاد جذابیت در فروشگاه ها برای مشتریان باعث رشد این صنعت و استقبال مردم شده است.

با رشد فروشگاه های زنجیره ای تخفیفی و هایپرمارکت ها، عرصه ی فعالیت و حضور در بازار برای برخی از فروشگاه های با سابقه سخت شده  است، در سال های اخیر فروشگاه رفاه توانست با سرمایه گذاری مجدد و به روزرسانی فروشگاه ها به نسل جدید خرده فروشی بپیوندد و در بسیاری از حوزه ها گوی رقابت را برباید، اما در این بین، فروشگاه های زنجیره ای شهروند که حالا باید به انتظار جشن 30 سالگی خود بنشیند نتوانسته انتظارات را برآورده کند.

عامل سقوط و افول سازمان ها اکثر اوقات از درون آن ها آغاز می شود و شرط بهبودی و سرپا شدن دوباره در دست مدیران و مالکان مجموعه می باشد، انتصاب های با عملکرد پایین و مینی بوسی، لابی گری و  سیاسی بازی، جابجایی بیش از حد مدیران ارشد، استفاده از مدیران بی تجربه و کم دانش در صنعت خرده فروشی در عالی ترین سطوح مدیریتی، رشد رقبا، چالش با تامین کنندگان و عدم توجه به تغییرات بازار و سرعت پایین مطابقت با آن که به زودی منجر به انقراض دایناسورگونه آن ها خواهد شد از مهم ترین عوامل افول و نزول این برند قدیمی فروشگاهی است.

مهم نیست چقدر بزرگ یا قدیمی هستید، توسعه ی کم و ناهمگون این فروشگاه در سال های اخیر باعث شده تا سهم بازار این مجموعه با حدود 40 شعبه به کمتر از 5% از کل فروش فروشگاه های زنجیره ای برسد در حالی که یکی از نقاط برجسته و متمایز این بنگاه اقتصادی مکان خوب فروشگاه ها می باشد و با توجه به رشد فروشگاه های دیگر این سهم هر روز کوچکتر می شود.

در ابتدای سال 99 در مقاله ای به بررسی استانداردها و شاخص های فروشگاهی پرداختم، در این میان راهبرد همکاری و تعامل با تامین کننده را به عنوان یکی از مهم ترین عوامل موفقیت خرده فروشان که به واسطه فعالیتشان در تعریف با سایر برندها معنا می شود، برشمردم.

در حقیقت آنچه برندسازی در فروشگاه های زنجیره ای را قدرت و تکامل می بخشد و موجب رشد و توسعه فروش و رضایتمندی مشتریان می شود تنوع و کیفیت برندهای حاضر در فروشگاه می باشد.

قریب به 6 ماه از مدیریت جدید شهروند می گذرد و در این مدت شاهد برخورد سلیقه ای و به دور از آگاهی مدیران این مجموعه با برندهای تامین کننده بوده ایم که در نهایت منجر به حذف بسیاری ازبرندهای معتبر از سطح فروش فروشگاه شده است، تصمیمی که شبیه این را سال ها پیش مجموعه های دیگر گرفته اند و در نهایت منجر به کوچکتر شدن سبد خرید خانوار و کاهش فروش مجموعه شده است.

حال به نظر شما باید شاهد از بین رفتن این برند محبوب فروشگاهی باشیم؟ آیا زمان آن نرسیده است که  مدیران شهرداری تهران فکری به حال این فروشگاه کنند و با استفاده از مدیران و مشاوران توانمند و مجرب به احیای این بنگاه اقتصادی بپردازند…!

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها