سرنوشت شهربازی ها در مراکز تجاری

شهربازی در مال ها

سرنوشت شهربازی ها در مراکز تجاری

امروزه مجتمع های تجاری و مالها در کنار جلوه های بصری که دارند، با در نظر گرفتن نیاز شهروندان، پاخور بیشتری را نسبت به قبل شاهد هستند؛ از راه اندازی پردیس های سینمایی و فودکورتهای متنوع گرفته تا شهربازی هایی که برای پرکردن اوقات فراغت خانواده ها همراه با هیجان و محلی برای تخلیه انرژی، فعالیت می کنند. مجتمع های تجاری تصمیم گرفته اند تمام ابعاد و زیرساختهای موردنیاز برای تامین نیازهای شهروندان را پوشش دهند. حالا شاهد آن هستیم که به لطف بیشتر شدن امکانات رفاهی و مدنظر قرار دادن دغدغه شهروندان به غیر از خرید، گرایش مردم روز به روز نسبت به حضور در مراکز بزرگ تجاری بزرگ رو به افزایش است.

چراکه اکثر خریداران در مراکز تجاری تنها به نیت خرید وارد یک مرکز تجاری نمی شوند، بلکه تجربه خرید و تفریح در کنار هم ، موجب حضور شهروندان در یک مجتمع تجاری می شود.

هرچند نسبت لذت حضور در یک مجموعه تجاری در زنان بیش از مردان است اما امروزه کودکان نیز به این جرگه پیوسته اند و با تمایل به حضور در قسمت شهربازی های مجموعه های تجاری وارد این مراکز می شوند.

خرید و تفریح کنارهم

مراکز تفریحی و تجاری در حقیقت دارای ارتباط بسیار تنگاتنگی با هم هستند و تاثیر بسزایی روی افزایش پاخور مراکز تجاری و فروش واحدها دارند و با توجه به کمبود فضاهای تفریحی برای کودکان  و نوجوانان که امروز در سطح شهر شاهد هستیم، وجود مراکز تفریحی در مراکز تجاری می تواند فاکتور مهمی برای حضور خانواده ها در کمال نیت و آرامش باشد. البته باید این نکته را مدنظر قرار داد که در بیشتر فرهنگ های دنیا، فرزندان در خانواده اهمیت ویژه ای دارند و تمام این عوامل در کنار یکدیگر رونق یک مجتمع تجاری را رقم خواهد زد.

در همه جای دنیا خصوصا در کشورهای  پیشرفته این موضوع به اثبات رسیده است که مشتریان نیاز به خدمات بیشتر و تشریح باکیفیت دارند و مراکز تجاری با در نظر گرفتن این نکته طلایی مشتریان را جذب می کنند، تاجایی که از تفریحات به عنوان یک عامل پراهمیت در این ما بهره مند شده و آن را جزو اصلی و ضروری مجموعه خود می دانند.

اولویت بار ترافیک و جای پارک درانتخاب مراکز تفریحی

گرچه مدتی است کلان شهری همچون  تهران فضاهای تفریحی و به اصطلاح لاکچری و زیبا همچون دریاچه مصنوعی چیتگر، پل طبیعت، آبشار تهران و… را به عنوان مراکز اصلی گردشگری برای عموم مردم در نظر گرفته است و در واقع تمام فصول سال خصوصا فصل تابستان نیز میزبان شان خواهد بود، اما گاهی به لطف ترافیک و نبود فضای مناسب برای پارک خودرو و شلوغی بیش از حد این اماکن، مجتمع های تجاری به واسطه امکاناتی همچون پارکینگ به اولویت خانواده ها برای وقت گذرانی تبدیل می شوند و در واقع به هدف از پیش تعیین شده خود می رسند.

منبع:تجارت طلایی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها