نحوه ی چیدمان فروشگاه پوشاک

نحوه ی چیدمان فروشگاه پوشاک

نحوه ی چیدمان فروشگاه پوشاک

در بازار امروزی به علت تعدد فروشگاه های پوشاک ، رقابت در این حوزه کاری مشکل و دشوار شده است.برای ادامه ی حیات در این اقیانوس خونین فروشگاه های پوشاک می بایستی نکاتی را مدنظر داشته باشند تا بتوانند بازدهی خود را در سطحی مطلوب حفظ کنند.

در این حوزه،موارد جزئی می توانند تاثیرات شگفت روانی داشته باشند، مسلما توجه به این نکات خالی از لطف نیست.

 

 چیدمان فروشگاه لباس:

نحوه ی چیدمان و دکور مناسب داخل و خارج فضای فروشگاه از جمله مواردیست که بر روی احساس مشتری بیشترین تاثیر را دارد.

برای مثال چند نمونه از چیدمان های موفق فروشگاهی عبارتند از:

الف) چینش در نقاط مختلف و اطراف و نقاط حاشیه ای با رگال های متنوع و مزین:

در این چیدمان، مشتری حق آزادی عمل و طیف انتخاب وسیع تری دارد. به علاوه وی می تواند لباس ها را به راحتی و در کمال آرامش بررسی کند تا از خرید خود اطمینان داشته باشد. البته باید این نکته را مدنظر داشت که از تجمع زیاد البسه در یک رگال می بایست پرهیز کرد به علاوه با استفاده از رگال های چرخشی فرآیند خرید و انتخاب مشتریان را آسان سازید.

ب ) قفسه بندی:این نوع چیدمان برای انواع شلوار، روسری وشال ،کفش و پوشاکی که چیدمان آن ها در رگال ، استفاده شان را سخت می کند توصیه می شود؛البته از این نکته نباید غافل شد که در این روش دید حاصل از قفسه ها و نحوه ی نورپردازی آن ها از موارد بسیار قابل تامل است.بهتر است برای مواجهه بهتر مشتری، چندین نمونه را در معرض دید وی قرار دهیم.

 

برای یادگیری بهتر این موضوع می توانید فیلم آموزشی هر آنچه درباره ی یک فروشگاه پوشاک نیاز است تا بدانید” را تماشا کنید.

دسته بندی محصولات:

دسته بندی اجناس و جایگذاری هر کدام در دسته بندی مشابه به مشتری کمک می کند تا اشراف بهتری بر آن ها داشته باشد.سردرگمی و تنش در مشتری برای یافتن کالای مدنظر، آثار زیان باری ایجاد می کند.

 

بوی مطبوع فروشگاه
نحوه ی چیدمان فروشگاه پوشاک

حواس مختلف را تحریک کنید:

با استفاده از یک آهنگ ملایم و بوی مطبوع و مناسب می توان حس خوبی را در بازدیدکنندگان و مشتریان ایجاد کرد.

 

ویترین:

فراموش نکنید که اولین درگاه ارتباطی مشتری با فروشگاه شما، ویترین است.پس برای طراحی ویترین، مبلغ مناسبی را تخصیص دهید.

هم چنین ،برای مشتریان محلی که مدام از محل خاصی گذر می کنند، دیدن ویترین های تکراری خسته کننده و ملال آور می باشد.میزان زیادی از مشتریان شما را گروه افرادی ساکن در آن منطقه تشکیل می دهند.با تغییرات دوره ای و قرار دادن جدیدترین و جذاب ترین پوشاک در ویترین بر مشتریان تاثیر بهتری بگذارید.

نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که با این کار می توانید آمار اجناس پرفروش و جذاب را نیز بهتر بیابید.

 

فیلم آموزشی الزامات یک فروشگاه موفق پوشاک کودک و نوجوان به شما کمک می کند تا در چیدمان این نوع فروشگاه ها خبره تر شوید.

تیکت قیمت بگذارید:

شاید به نظر خیلی از فروشندگان، نمایش قیمت لباس ها کاری ساده لوحانه باشد ولی حقیقت این است که این کار باعث برقراری ارتباط سریع تر با مشتریان می شود علی الخصوص زمانی که فروشگاه شما در مکانی قرار دارد که فروشگاه های زیادی در آن منطقه فعالیت می کنند و محصولات یکسانی برای ارائه به مشتریان دارید.ممکن است مشتری با دیدن ویترین شما احساس کند که محصولات شما خیلی گران هستند و دیگر جرئت ورود به مغازه را به خود ندهد.با گذاشتن یک تیکت کوچک نه تنها به تصمیم خرید مشتریان کمک می کنید، بلکه در وقت و هزینه ی خود نیز صرفه جویی می نمایید هم چنبن احساس اعتماد زیادی را در مشتریان در جریان می سازید.

 

[/vc_column_text]

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها