کاربردهای کیوسک سفارش گیر

کاربردهای کیوسک سفارش گیر

کاربردهای کیوسک سفارش گیر

دستگاه سفارش گیر چیست؟

کیوسک یا دستگاه سفارش گیر ابزاریست که می تواند به انجام بهینه ی فعالیت ها و برقراری نظم بیشتر در اماکن و فروشگاه های شلوغ که در ساعات مشخصی دیگر کارکنان طبق روال عادی قادر به پاسخگویی موثر و درست به مشتریان نیستند، به ما کمک کند.

بارها و بارها این اتفاق برای شما نیز رخ داده که با مراجعه به یک رستوران معروف یا فروشگاهی بزرگ مجبور بودید تا مدت ها در صف های طولانی بایستید تا زمان رسیدگی به سفارش شما برسد. حال زمانی هم که به ابتدای صف می رسیدید و نوبت شما بود تا به شما رسیدگی کنند آنقدر کارمند پشت صندوق خسته و بی حوصله بوده که جرئت پرسش سوال درباره ی محتویات غذا و یا مسائل دیگر را یا نداشتید یا دلتان نمی آمده! تازه اگر از دعواهایی که بر سر جلو زدن افراد در طول صف رخ می داد چشم پوشی کنیم.

احساس ناخوشایند ناشی از ایستادن در این صف ها  باعث می شود تا شور و هیجان ناشی از آن خرید در مشتری کور شود و تمام وجود او را این احساس فراگیرد که تا چه اندازه این فروشگاه یا رستوران بی نظم است.بدین گونه تصویر و چهره ی برندی که در حال ساختنش هستید نیز دچارمشکل می شود و در ذهن مشتریان چیزی جز بی نظمی و از بین بردن وقت آن ها ایجاد نمی شود،البته ممکن است که بسیاری از افراد در این صف ها بایستند ولی فراموش نکنید که این درصد شلوغی یکی از اولین کلمه هایست که هنگام توصیف مجموعه ی شما به یادشان می آید،البته نه شلوغی با بار محتوایی مثبت.

با حضور کیوسک سفارش گیر می توانید این رویه ی دشوار و ناپسند که در ساعات اوج مراجعه ی مشتریان رخ می دهد را به آسانی مدیریت کنید.

نحوه ی  کارکرد این دستگاه ها به شدت آسان است و مشتری می تواند با مراجعه به آن ها تمام اطلاعات موردنیازش  را دریافت کند و  درخواست ثبت سفارش دهد، البته توجه کنید که اگر طیف گسترده ای از مشتریان شما را افراد کم سواد و یا بی سواد تشکیل می دهند باید از کلمات کمتری در طراحی صفحه ی سفارش استفاده کنید و بیشتر صفحه را با عکس و ویدئو پر کنید و در نهایت همیشه یک نیرو را در صندوق و برای دریافت سفارش بگذارید تا اگر مشکلی پیش آمد وی بتواند پاسخگوی مشکلات و رفع کننده ی نواقص به وجود آمده باشد.

 

 

نقطه ی مثبت دیگری که با حضور این دستگاه ها در رستوران یا فروشگاه شما قابل رویت است ارتباط آنلاین و لحظه ای میان بخش ثبت سفارش و بخش آماده سازی سفارشات است.بدین ترتیب بی نظمی در وضعیت آماده سازی سفارشات دیده نمی شود و میتوان هزینه ی بیشتری را در جهت بهبود آموزش و وضعیت تیم مربوط به تهیه ی سفارشات تخصیص داد.

به علاوه با آنلاین شدن منوها، کمک بزرگی به محیط زیست می کنید و دیگر نیاز نیست تا مدام نگران فرسودگی منوهای کاغذی و تجدید چاپ آن ها باشید.به علاوه اگر خواستار ایجاد تغییری در منوی خود هستید می توانید به آسانی تغییر مدنظرتان را اعمال کنید و هم چنین با تغییرات فصل یا به مناسبت رخدادهای مختلف رنگ پیش زمینه ی منو را تغییر دهید و حتی پیام هایی نیز به مشتریان به شکل پاپ آپ بدهید.

در ضمن می توان با ارائه ی فیلم و عکس های کوتاهی از نحوه ی طبخ غذا و مواد تشکیل دهنده ی آن در صورت تمایل مشتری به وی نشان داد تا حس اعتماد بیشتری در او ایجاد شود.هم چنین می توان مراحل آماده سازی را نیز به نمایش گذاشت.

 

 

برخی از فواید کیوسک سفارش آنلاین در یک نگاه:

سرعت بخشیدن به کارها

جلوگیری از بی نظمی و شلوغی ناشی از صف و جمعیت

دقت بالا در سفارش گیری و پرداخت هزینه ی سفارش ها

سفارش آسان هرآنچه موردنیاز است

دقت بالا در محاسبات

کاهش هزینه ی استخدام نیروی انسانی و حقوق و دستمزد

کاهش مدت زمان آماده سازی غذای سفارش داده شده

جلوگیری از ایجاد صف پای صندوق فروش و نارضایتی مشتریان

کاهش مدت زمان انتظار مشتریان

نظرات (2)

مطلب خیلی مفید و جالبی بود/توی ایران ندیدم 🤔

    کارشناس

    ممنون از شما دوست عزیز

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها