“اینستاگرام”،دریچه ای نوین در دنیای فروش

اینستاگرام

“اینستاگرام”،دریچه ای نوین در دنیای فروش

این روزها با فراگیری شدن هر چه بیشتر شبکه های اجتماعی حال و هوای خیلی چیزها تغییر کرده،آدم های معمولی یک شبه می توانند ره صد ساله را طی کنند و یک اینفلوئنسر معروف شوند. در این میان اینستاگرام، به عنوان یکی از موثرترین بازیگران این حوزه روز به روز بییشتر قدرت نمایی می کند.

اینستاگرام این روزها به محبوب ترین پلتفورم شبکه های اجتماعی تبدیل شده و طبق آمار ۷۷ میلیون کاربر در این شبکه اجتماعی حساب کاربری فعال دارند. برای درک قدرت اینستاگرام، ابتدا باید بدانید از این وسیله ارتباطی چه انتظاری دارید؟ عموما از اینستاگرام به عنوان وسیله ای برای به اشتراک گذاری عکسها و ارتباط مجازی بیشتر با دوستان استفاده می کنند اما شاید بهتر باشد همه ما نگاه نوین تری به این شبکه اجتماعی محبوب داشته باشیم و استفاده بهتری از همه ظرفیتهایش ببریم. ما در اینستاگرام به دنبال نشان دادن جلوه ای رویایی از خودمان هستیم تا به این وسیله فالوئر ولایکهای زیادی داشته باشیم. در حال حاضر بسیاری از بلاگرها به یک اینفلوئنسر در اینستاگرام تبدیل شده اند و مفاهیم و علایق مورد نظر خودشان را با کمترین میزان تحمیل می کنند و محتوای خاص خودشان را در میدان قضاوت قرار میدهند. در این بین برندها با بهره بردن از قدرت افراد مشهور در اینستاگرام اقدام به جذب فالوئر تا میزان مورد نظر خودشان می کنند و علاوه بر تعقیب کننده های خودشان، افراد خارج از  گود را هم وارد فضا می کنند.

آن ها لوازم مورد نیاز را به صورت آنلاین یا حضوری می خرند،سپس در شبکه های اجتماعی به دنبال مدل های جدیدتری از همان جنس می روند و مجددا روز بعد به همان فروشگاه قبلی برمی گردند.

هدیه ی موقت

در بخش هایی از خاورمیانه، مفهومی به نام “هدیه ی موقت” جا افتاد؛ به این معنا به شما در مدت محدودی صاحب یکی از اجناس هستید. در اروپا از این مقوله سوءاستفاده میشود و خریدار پس از گرفتن یک عکس با جنس مورد نظر و قرار دادن آن در شبکه های اجتماعی، جنس را پس می دهد. از این طریق تبلیغ لازم برای آن برند انجام شده و کسی ناراضی نیست. از هر ۱۰ شهروند انگلیسی، یک نفر این گونه خرید می کند.!در واقع اینستاگرام شیوه جدیدی مبتنی بر محتواگرایی درتولید و عرضه را به وجود آورده و برندهایی مانند نووا و ناستیگال از چنین سیاستی بهره می برند. کرایه کردن لباس هم دوباره مد شده و با این شیوه شما مجبور نیستید لباس مد شده در این شیوه را تنها یک بار به نیت عکس انداختن و اشتراک گذاشتن بپوشید و تا پایان مدت کرایه کردن، امکان پوشیدن لباس ها  را دارید! می بینید که  صنعت مد با وجود اینستاگرام در حال رجعت به گذشته است و سیاستهای مدرنیزه شدن قبلی هنوز هم جوابگو و پرهوادار به نظر می رسند. یک ضرب المثل قدیمی می گوید شکست یک مرد، پیروزی مرد دیگری است. برندهای  موفق همیشه در حال تغییر و به روز کردن محصولات و دیدگاههای خودشان هستند و لحظه ای استراحت نمی کنند. برخلاف تصور شما، بیشترین جستوجو برای برندها در اینترنت نه متعلق به گوچی است و نه به دیور و شنل تعلق دارد؛ این عنوان به برند «نورا» با ۱۵ میلیون تعقیب کننده در اینستاگرام می رسد؛ تعقیب کننده هایی که هر روز نووا را رصد می کنند. راز موفقیت بسیار ساده است؛ برای رسیدن به محبوبیت درشبکه های اجتماعی باید سه تا پنج هزار اینفلوئنسر داشته باشید و ضمن ارائه خلاقانه محصول در اینترنت از طریق تمهیداتی مانند بسته بندی های جذاب و محصولات خاص، خودتان را متفاوت جلوه دهید. یکی از تاکتیک های ویژه این است که لازم نیست افراد مشهور تبلیغ کننده ی محصولات شما حتی از برندهای لوکس در زندگی شخصی استفاده کنند.چه بسیار بوده اند افرادی که گوچی را تبلیغ می کردند اما در زندگی شخصی و در یک ترکیب بندی لباس و اکسسوری از یک برند معمولی استفاده می کنند

 منبع:مجله تجارت طلایی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها