خرده فروشی آنلاین،مزایا و معایب!!!

فروش آنلاین1

خرده فروشی آنلاین،مزایا و معایب!!!

از یک دهه گذشته تا به حال مقوله فروش آنلاین بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و زیرشاخه بخش مهمی به نام «تجارت الکترونیک» قرار میگیرد. تجارت الکترونیک بسیاری از راهها را به خرده فروشان ارائه میکند که از طریق آنها میتوانند بهترین خدمات را به مشتریان ارائه کنند و تجارت خود را بدون نیاز به یک فروشگاه انجام دهند. امروزه عدم استفاده از فروش آنلاین از سوی کارفرماهای مراکز خرید و خرده فروشی یک خودکشی محسوب میشود.

معایب خرده فروشی آنلاین

خرده فروش های آنلاین میتوانند فروش و سود خود را سریعتر از تاسیس یک فروشگاه و تحمل مشکلات آن افزایش دهند زیرا فروش آنلاین مزایای فروش 24ساعته روزانه در 7 روز هفته را دارد. این مدل فروش البته معایبی بیش از مزایایش دارد چون با وجود گسترش اینترنت و کاربرد افزون فضای مجازی، هنوز مردم به خرید حضوری بیش از داد و ستد اینترنتی علاقه و اطمینان دارند. فروش آنلاین اجازه میدهد خرده فروش ها کالای خود را در هر بخشی از جهان بدون هزینه اضافی به فروش برسانند اما طبق آمار هنوز 51 درصد مردم دنیا به فروش سنتی و مراجعه به مراکز خرید بیش از خرید الکترونیک اطمینان دارند. خرده فروش های الکترونیکی حداقل خیلی سریع نمی توانند بازارهای جهانی خودشان را گسترش دهند. از طرفی خرید اینترنتی مزایای گستردهای هم دارد. یک فروشگاه آنلاین میتواند خود را در یک مسابقه برابر با رقبای بزرگ خود قرار دهد. وقتی در فضای آنلاین حضور می یابید و یک پایگاه مشتریان جدید ایجاد می کنید، مشتریان میتوانند برند شما را بشناسند و با آن به آسانی ارتباط برقرار کنند. اگر شما فروشگاه الکترونیکی خود را به درستی ایجاد کنید، مشتریان، شما را بدون صرف هزینه زیاد پیدا خواهند کرد. فیسبوک، توییتر یا دیگر رسانه های اجتماعی همه چیزهایی هستند که شما برای انتشار اخبار به آنها نیاز دارید. از طرفی تبلیغات سنتی در مقایسه با انواع آنلاین خودشان بسیار پرهزینه هستند.

 

فروش آنلاین

معایب دنباله دار

یکی از بزرگترین معایب فروش آنلاین، مبارزه مداوم امنیتی است. خریداران با ارائه اطلاعات شخصی و کارت اعتباری خود با آرامش بیشتری روبه رو می شوند اما نگرانی های امنیتی هنوز بسیاری از مصرف کنندگان را از خرید آنلاین باز میدارد. خرده فروش مسئول تمام محصولات ارائه شده است و اگر مشتری فورا محصولات خود را دریافت نکند در نهایت خرده فروش وظیفه دارد این مشکل را حل کند.

اهمیت کانال فروش

خرده فروشهایی که آنلاین می فروشند بسیار متفاوت از فروشگاههای معمولی و سنتی برخورد میکنند. با این حال، تاکید بر آنچه به عنوان خرده فروشی Omni-Channel (خرده فروشهایی که در چندین کانال، فروش دارند) شناخته میشود، افزایش پیدا کرده است. امروز خرده فروشی ممکن است یک فروشگاه آنلاین و یک فروشگاه سنتی یا شاید حتی یک فروشگاه پستی یا پست الکترونیکی باشد. مهم نیست که از چند کانال استفاده کنید، بلکه مهم ایجاد تجربه یکسان برای مشتری در هر کانال است. همچنین نام تجاری شما باید در میان تمام کانال ها ثابت باشد. خرده فروشی با توجه به گسترش فناوری، تغییر نیازهای مشتری و رفتار مصرف کننده همیشه در حال پیشرفت است و خرده فروشها را با مشکل مواجه میکند. در این رقابت کسانی موفق هستند که از روشهای جدیدی مانند خرده فروشی Omni-Channel استفاده میکنند. در این خرده فروشی مشتریان میتوانند در کانالهای مختلفی مانند فروشگاههای فیزیکی یا فروشگاه آنلاین یا در رسانه های اجتماعی خرید کنند. این نوع خرده فروشی روی تجربه مشتری تأثیر مثبت دارد و حتی ثابت شده مشتریان Omni-Channel 30 درصد بیش از مشتریان دیگر خرید میکنند. شروع خرده فروشی Omni-Channel موفق تنها با راه اندازی فروشگاه و حضور آنلاین شکل نمیگیرد، بلکه لازم است خرده فروشها از روشهای جدید مطابق با آخرین تکنولوژی های ارتباطی دیجیتال بهره برده و کالای موردنظر مشتریان را در زمان و مکان مناسب ارائه کنند. با ایجاد یک زنجیره اعتماد به مشتری، خرده فروشی ها چه به صورت آنلاین و چه در نقش قدیمی و فیزیکی، امکان بالایی برای موفقیت دارند اما بقا و استقبال از فروشگاههای فیزیکی نشان داده حتی در عصر تکنولوژیک فعلی هم لذت خرید حضوری بین مردم موج میزند و از آن استقبال میشود.

منبع:مجله ی تجارت طلایی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها